Startuje decydująca faza projektu „One of Many in Motorsport” podczas MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego

News127

Projekt „One of Many in Motorsport” to element strategii PZM, mającej na celu promocję kobiet w motorsporcie. Program skierowany do pań przygotowuje do pełnienia różnych funkcji w sporcie motorowym i ma charakter mentoringowy. Decydująca faza projektu „One of Many in Motorsport” odbędzie się podczas MARMA 32. Rajdu Rzeszowskiego.

„One of Many in Motorsport” skierowany jest do Polek, chcących zaangażować się w działalność Polskiego Związku Motorowego, zainteresowanych karierą w sporcie motorowym. Od kandydatek nie oczekuje się doświadczenia, a pasji do motorsportu, zaangażowania, wytrwałości i otwartości.

Na MARMA 32. Rajdzie Rzeszowskim, podczas którego odbędzie się Camp „One of Many in Motorsport”, pojawi się siedem kandydatek, wyłonionych na etapie preselekcji, spośród 49 aplikujących. Selekcja była trudna. Przeprowadziły ją inicjatorki projektu: Katarzyna Popowicz, Kinga Kaźmirek, Magdalena Lewandowska oraz Paulina Florek, a wspierał je w tym Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM – Jarosław Noworól. Podczas rajdowego święta w Rzeszowie doświadczenia nabywać będą: Klaudia Bełko, Klaudia Bielska, Patrycja Chodorowska, Joanna Dimke, Anna Dziendziel, Anna Mateusiak i Natalia Pieśniewska.

Podczas Campu „One of Many in Motorsport” w Rzeszowie zakwalifikowane uczestniczki spotkają się z koordynatorkami projektu, by poznać organizację rajdu samochodowego od "kuchni".

Uczestniczki rozpoczną swoją przygodę podczas ceremonii startu honorowego, która odbędzie się w Millenium Hall w Rzeszowie. Następnie zapoznają się z funkcjonowaniem biura zawodów i centrum kierowania rajdem oraz zobaczą jak wyglądają badania kontrolne samochodów przed rajdem. Będą także przyglądać się pracy Pauliny Florek, kierowniczki jednego z odcinków specjalnych rajdu. Nie ominie ich oczywiście śledzenie rywalizacji sportowej. Zaplanowane jest również spotkanie się z Michałem Sikorą, Prezesem PZM, Arkadiuszem Sąsarą, Wiceprezesem PZM oraz sędziami z Zespołu Sędziów Sportowych – Andrew Kellitt'em z Wielkiej Brytanii, Kostyantynem Bevz'em z Ukrainy, Słowakiem Borisem Kočergin'em oraz Krzysztofem Maciejewskim z Polski.

Kolejnym etapem projektu „One of Many in Motorsport” będzie wybór finałowej czwórki, która zostanie objęta programem mentoringowym w 2024 roku, kiedy to finalistki przejdą specjalne szkolenia.

Zachęcamy do śledzenia profilu projektu na Instagramie oneofmany_inmotorsport, Facebook'u: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092410152437 oraz na stronie PZM: https://pzm.pl/oneofmany/.

 

Polecane