Cais i Zakova liderami po pierwszym etapie

News012

Po przejechaniu sześciu odcinków i niespełna 85 km na czele MARMA 30. Rajdu Rzeszowskiego widnieją Erik Cais i Jindriska Zakova. Za ich placami znaleźli się Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy tracą do czeskiej pary 24,1 s. Obie załogi po równo podzieliły się oesowymi zwycięstwami. Podium uzupełniają Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski [+1.11,9].

Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski uporali się na ostatniej próbie dnia z Grzegorzem Grzybem i Michałem Poradziszem i przejęli czwarte miejsce. Strata do podium wynosi 34,6 s. Przewaga nad Grzybem jedynie 0,1 s. Kasperczyk i Syty otwierają drugą piątkę generalki [+1.57,0].

Wynik Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla obciąża kapeć z OS2. Po dniu – siódme miejsce, trochę ponad 2 minuty za Caisem. Niespełna 30 s tracą do Wróblewskiego Łukasz Kabaciński i Michał Kuśnierz. Kolejną przygodę i stratę zanotowali Łukasz i Tomasz Kotarbowie – bracia spadli na dziewiąte miejsce [+2.38,9]. Dziesiątkę kompletują Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski, zaliczający drugi rajd Skodą Fabią Rally2 evo.

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar – pozbawieni rywali – liderują w klasie 3.

Jakub Brzeziński i Dariusz Burkat przegrali ostatnią próbę dnia z Martinsem Sesksem i Renarsem Francisem, ale po dniu załoga znana z JWRC traci do nich prawie pół minuty. Brzeziński prowadzi w polskiej „ośce” (i klasie 4.) z Adamem Sroką i Patrykiem Kielarem. Różnica między duetami wynosi jedynie 5,1 s. Podium uzupełniają Błażej Gazda i Maciej Mikuliszyn [+3.01,6].

W HR2 prowadzą Jacek Michalski i Adam Binięda. Załoga Subaru Historic Rally Team wygrała pięć oesów. Paweł Grzywacz i Błażej Czekan tracą ponad 2 minuty. Jacek Sobczak i Michał Marczewski – liderzy Open 2WD –  mają w zapasie prawie 3 minuty nad Andrzejem Borkowskim i Michałem Jurgałą.

Marcin Kowal i Sebastian Lenkowski są najlepszą załogą Open 4WD. W ciągu dnia wypracowali sobie 2.13,6 przewagi nad Arturem Równiatką i Wojciechem Habudą.

Marcin Gaciarz i Henryk Sosnowski widnieją na czele HR3, a Marcin Kanik i Bartosz Herban w HR4. Dotychczasowi liderzy tej klasy: Michał Różycki i Bartosz Sajdak ukończyli OS 6 ze stratą ponad 14 minut.

W Motul HRSMP liderują Robert Luty i Marcin Celiński, z przewagą 1.44,3 nad duetem Jakub Wolski / Bartosz Krawiec. Na najniższym stopniu podium przed drugim etapem znajdują się Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński [+1.59,8].

Na prowadzeniu w Rajdowych Mistrzostw Słowacji Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem.

Jutro w harmonogramie pięć odcinków specjalnych. Pierwszy z nich – Pstrągowa 1 – ruszy o godzinie 9:25.

Źródło: Motorsport.com Polska

Fot. Jakub Rozmus

 

Polecane