Po OS 13: Kajetanowicz wygrywa w swojej ojczyźnie!

13950558_1198293256923721_263789060_o

Rajd Rzeszów, krajowy start Kajetana Kajetanowicza, okazał się pierwszą wygraną rundą Rajdowych Mistrzostw Europy w tym sezonie.

Kierowca LOTOS Rally Team na ostatnim odcinku był wolniejszy od Bryana Bouffier o 4,6 sekundy, ale zachował aż 46 sekundową przewagę w klasyfikacji generalnej.

Bouffier dotarł do mety z przygodami, używając do naprawy chłodnicy gumę do żucia.

Końcowy odcinek obfitował w dramaty. Jakub Brzeziński naciskany przez Łukasza Habaja stracił 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Łukasz Byśkiniewicz miał wypadek, po którym ostatni odcinek przerwano.

Wojciech Chuchała zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, mimo przebitej opony na ostatnim odcinku. Kierowca Subaru Poland Rally Team wygrał także kategorię ERC2, a kategoria ERC3 została wygrana przez Nikolay Gryazina, 13 w klasyfikacji generalnej.