Rajd Rzeszowski szczególny dla Motul HRSMP

News6

Rajd Rzeszowski rozpoczyna drugą połowę wyjątkowego dla MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu.

Ten sezon dla załóg w rajdowych klasykach jest wyjątkowy. Po raz pierwszy cały cykl ściga się w rajdach rangi mistrzostw Polski, po raz pierwszy w historii kierowcy i piloci mierzyli się z szutrowymi odcinkami Rajdu Polski.

Po trzech rundach w Historycznej Klasyfikacji Generalnej przewodzi duet Piotr Zaleski – Piotr Szadkowski, który w asfaltowych rajdach ścigał się Porsche 911 SC, a w Rajdzie Polski pojechał FSO Polonezem 2000. Za nimi są Robert Luty i Marcin Celiński (Subaru Legacy), a trzecie miejsce zajmują Filip Stopa i Grzegorz Ślęczka (BMW 318iS). W klasyfikacji generalnej odnotowano wyniki 14 załóg. W kategorii PZM 5 prowadzą Jakub Wolski z Bartoszem Krawcem, a w PZM 6 Mariusz Polak, który raz jechał z Tadeuszem Gargasem, a raz z Mariuszem Ziółkowskim.

Rajd Rzeszowski rozpoczyna drugą część sezonu. Dla ekip w samochodach sprzed kilku dekad rywalizacja na podkarpackich drogach będzie szczególnym wyzwaniem, bo trasa łącznie z dojazdówkami liczy blisko 550 km, z czego 177,66 km to odcinki specjalne. Przygotowanie aut do rywalizacji oraz dobra praca serwisów odegrają tu nie mniejszą rolę niż dobry opis trasy i rozważna jazda po trasach. Taki był też klucz do sukcesu przed rokiem.

Rajd Rzeszowski jest dla Motul HRSMP dodatkowo wyjątkowy, bo właśnie podczas zeszłorocznej edycji zapoczątkowana została akcja “Wyprzedzamy Nowotwór”, która kontynuowana jest w tym sezonie. Jej organizatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Fot. Jakub Rozmus

Polecane