Rajd Rzeszowiak: Rokita i Habuda tryumfują w Rzeszowie!

News38

Michał Rokita pilotowany przez Wojciecha Habudę wygrali 6. Rajd Rzeszowiak, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska! Po bardzo zaciętej walce Krakowianin zdeklasował rywali na finałowym Power Stage’u, pokonując o ponad 11 sekund Dariusza Badurę i Janusza Wołka, którzy cieszyć będą się ze zdobycia drugiego z rzędu drugiego miejsca. Podium w Rzeszowie uzupełnią Bartosz Bąk i Łukasz Jastrzębski.

Rokita rozpoczął finałową pętlę od zwycięstwa na OS 4 Zawadka 2, jednak tuż za nim ukończył Badura, tracąc jedynie 0,8 s. Kierowca Hondy Civic Type-R agresywnie rozpoczął finałową próbę, próbując odrobić liczącą tylko 1,9 s stratę do Rokity, jednak już na początku próby zaliczył małe ratowanie, urywając lusterko i tracąc cenny czas. Mimo problemów i tak ukończył próbę na wysokiej, drugiej pozycji. Rokita pojechał zdecydowanie najszybciej, pokonując go aż o 11,6 s. Trzecie miejsce na odcinku zajęli Watras i Kluczewski (+12,3 s), czwarte Bąk i Jastrzębski (+19,0 s), piąte Zardzewiały i Kołodziej (+21,4 s).

Po pięciu odcinkach specjalnych Rokita z DYEMBĄ wjechali na metę w Rzeszowie z przewagą 13,5 s nad Badurą z Wołkiem. Trzecie miejsce w rajdzie padło łupem Bąka i Jastrzębskiego (+55,8 s), który na ostatnim odcinku zepchnął o oczko niżej Piotrowskiego z Mroszczykiem (+56,9 s). Piątkę uzupełnił Watras z Kluczewskim (+1:00,6 s).

W RO 2 zwyciężyli Adam Wojtunik z Janem Żwirkiem (Honda Civic), 6,7 s stracili do nich Bartłomiej Senkowski z Radosławem Talagą (Honda Civic), a 7,5 s Adam Rachfał ze Sławomirem Leją (Honda Civic). W Pucharze Peugeot/Citroen triumfowali Konrad Dukat z Mieczysławem Kalczyńskim, którzy swoim Peugeotem 106 pokonali o 12,8 s Piotra Kamińskiego z Marcelem Klają (Citroen Saxo).

Najszybszą załogą na odcinkach (nieliczoną w klasyfikacji generalnej) był zwycięski duet OPEN 1, Artur Terlecki i Bartosz Załużny (Ford Fiesta Proto), którzy pokonali Marka Roeflera i Marka Bałę (+2:40,0 s, Subaru Impreza). W OPEN 2 zwyciężyli Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Honda Civic), pokonując o 40 sekund Adriana Jurasza z Tomaszem Tkaczem (Ford Fiesta) i o 58,7 sekundy Mariusza Grudkę z Marcinem Gutem (Citroen C2 R2 Max).