Wkrótce zamknięcie zgłoszeń

054

Dziś o północy (20 lipca) mija pierwszy termin zgłoszeń do 27. Rajdu Rzeszowskiego. Zawodnicy, którzy przegapią tę datę, a chcą powalczyć o podwójne punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, mogą zgłaszać się do poniedziałku (23 lipca), ale muszą liczyć się z wyższym wpisowym.

Rajd Rzeszowski stanowi piątą, ostatnią z asfaltowych rund mistrzostw Polski. Dwa kończące sezon rajdy – Rajd Elektrenai i Rajd Polski – rozgrywane będą bowiem na nawierzchni szutrowej. Dłuższa niż na poprzednich rundach, blisko 177-kilometrowa trasa rajdu, sprawia, że zawodnicy walczyć będą o podwójną zdobycz punktową. Wywieźć z Rzeszowa można nawet 55 punktów, co może zupełnie zburzyć dotychczasową klasyfikację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a straty zawodników, którzy odpuszczą udział w Rajdzie Rzeszowskim lub nie dojadą do mety mogą okazać się w końcowym rozrachunku nie do odrobienia.

Rajd Rzeszowski to także okazja zaistnienia na arenie międzynarodowej, bowiem zawody znalazły się także w kalendarzu Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach oraz Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT), nowego cyklu, stanowiącego zaplecze Rajdowych Mistrzostw Europy, które przez ostatnie dwa lata gościły w Rzeszowie. Organizatorzy spodziewają się co najmniej kilku zagranicznych załóg, które wzbogacą rywalizację na naszym krajowym podwórku. Ostateczną listę zgłoszeń poznamy w środę, 1 sierpnia.

Trasa tegorocznego Rajdu Rzeszowskiego składa się z 11 odcinków specjalnych, znanych kibicom z poprzednich lat, ale skonfigurowanych w inny niż wcześniej sposób. Uroczysta inauguracja rajdu odbędzie się w czwartkowy wieczór (9 sierpnia) na placu eventowym centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie. Piątek i sobota (10-11 sierpnia) stać będą pod znakiem walki na odcinkach specjalnych, a zawody zwieńczy uroczysta ceremonia mety, która odbędzie się w sobotę, o godz. 17:30, na pięknym rzeszowskim rynku.

Fot. Kamil Bać

Polecane