Po OS 8: Bryan Bouffier utrzymuje przewagę nad rywalami

04 BOUFFIER Bryan (FRA)  DINI Gilbert (FRA) Ford Fiesta R5 action during the 2017 European Rally Championship Rally Rzeszowski in Poland from August 4 to 6 - Photo Wilfried Marcon / DPPI

Bryan Buffier kontynuuje świetną jazdę w Rajdzie Rzeszowskim i prowadzi w zawodach.

Czterokrotny zwycięzca rozgrywanego na asfalcie rajdu prowadzi z ponad półminutową przewagą nad najszybszym polskim kierowcą, dwukrotnym Mistrzem Europy Kajetanem Kajetanowiczem. Bouffier wygrał dwa z trzech rozegranych dzisiaj rano odcinków specjalnych. „To był dla nas dobry poranek i nie mogę narzekać na rozwój sytuacji” – powiedział kierowca zespołu Gemini Clinic Rally Team. „Byłem szybszy od Kajetanowicza na każdym odcinku specjalnym i wszystko układa się dobrze”

Kierowca zespołu LOTOS Rally Team Kajetan Kajetanowicz, którego głównym celem jest objęcie prowadzenia w tegorocznych mistrzostwach powiedział: „Nie popełniamy błędów, jedziemy szybko, ale to była trudna i wymagająca dla opon i hamulców pętla. Wszystko jest bardzo rozgrzane”.

Lider punktacji Mistrzostw Europy Magalhaes zajmuje dziesiątą pozycję i zmaga się m.in. z problemami z ustawieniem samochodu: „Wykonujemy dobrą pracę przed rajdem w przyszłym roku, na który mam nadzieję przyjedziemy. To trudny weekend. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo i zawsze kiedy przegrywasz jest trudno. Jest tutaj wielu kierowców, konkurencyjnych tych trasach, ale niekoniecznie na innych zawodach.

Marijan Griebel prowadzi w kategorii ERC Junior Under 28 po tym jak jego główny konkurent Nikolay Gryazin odpadł na szóstym odcinku specjalnym. Niemiec zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej, a obecny Mistrz Polski Grzegorz Grzyb jest czwarty ze stratą 22,3 sekundy do Griebela.

Sylvain Michel jest piąty, José Suárez szósty. Pozostałe miejsca zajmują Łukasz Habaj, Josh Moffett i Tomasz Kasperczyk.

Regularny uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata Mads Ostberg miał wiele problemów na pierwszej pętli. „Chcę się cieszyć rajdami, ale po wszystkich problemach niestety straciłem zaufanie do samochodu”

 

Polecane